Costa Kalogiros /Gre

5_39_1316647277

Informace

Costa Kalogiros (narozen 28. srpna 1978) je řecko-australský bubeník, skladatel, zpěvák, ale také multiinstrumentalista. Hraje na kytaru, baskytaru, piano, bongo, kongo, rumba koule či šekere. Je stálým členem athénských „Denial Waits“, „Silentproof“, berlínských „Moribund Reverie“ a v minulosti i různých projektů a v různých žánrech, jako je „Pride“, „Blu Net“, „Black Velvet“, „Avenue“ a mnoho dalších.

V roce 2008 se Costa vydal na sólovou dráhu poté, co nahrál několik skladeb, které napsal a sám nahrál (včetně baskytary, kytary, kláves a vokálů) společně se dvěma členy „Denial Waits“. Výsledkem je lo-fi, šesti skladbová EP, kterou Denial Waits vydali pod názvem „Open Skies“ ve spolupráci se Zanax Studios Athens.

Costa podporuje paličky Balbex od roku 2009.

O mně

No, hraji na bicí a jsem součástí orchestru!

Využívám každou techniku, prstovou nebo vedenou levou rukou. Moje bicí jsou sestaveny pro praváka, ale procvičuji i levou rukou, aniž bych měnil sestavu. Člověk si vždy vyvíjí nový styl, koneckonců o tomhle hraní na bicí je, vyvíjení nových nápadů a stylů! Vyzdvihuji frázování a rytmus a obvykle hraju více singles než doubles, protože mi to pomáhá hrát výkonněji a mít dynamičtější údery.

Studoval jsem Buddyho Riche, Dennise Chamberse, Johna Bonhama, Joshe Freese, Dava Abbruzzese a další. Všechny styly těchto bubeníků a jejich napodobování mi pomohlo vytvořit svůj vlastní osobní styl.

Mám v sebe silnou víru a jsem velmi ambiciózní!

Fotogalerie

Video