Firma

Balbex – evropský pojem.

Od počátku založení firmy Balbex v roce 1997 nám jde především o kvalitu. Kvalita a to ve všech režimech výroby od výběru dřeva, zpracování, sušení, soustružení paliček, široký sortiment a v neposlední řadě seriózní jednání se zákazníky.

Paličky Balbex jsou bubeníky zejména v Evropě stále více oblíbené a dodáváme je do více než 500 prodejních míst. Díky náročnému vývoji, inovacím a speciálnímu výrobnímu postupu zejména CNC výrobní lince se firma zařadila mezi nejprogresivnější výrobce bubenických paliček Evropy a právem se zařadila mezi největší výrobce paliček na světě. Nyní vám popíšeme, proč jsou výrobky Balbex bubeníky tak vyhledávané.

„Od počátku založení firmy Balbex v roce 1997
nám jde především o kvalitu.

Jedinečné materiály

K výrobě našich paliček používáme pouze nejkvalitnější materiály, které dělíme na dva základní druhy. Na americký hikor, který dovážíme z USA a habr, který těžíme ve vybraných lokalitách v Evropě. Oba tyto materiály nám dodávají zkušení dodavatelé, kteří po dlouhodobé spolupráci již přesně vědí, co naše výrobky potřebují pro svoji vysokou kvalitu a především dlouhou životnost.

Americký hikor – ve světě nejvíce používaný materiál k výrobě bubenických paliček. Je velice oblíbený pro svoji houževnatost, životnost a vynikající odrazové vlastnosti. Nejkvalitnější vytříděnou část z dodávek amerického hikoru prodáváme pod označením naší firmy Premium Hickory.

Evropský habr – ten se svými vlastnostmi velmi podobá americkému hikoru. Liší se od něj pouze nižší hmotností a životností (zhruba o 10 %). Nejkvalitnější vytříděnou část z dodávek habru vytěženého v Evropě prodáváme pod označením naší firmy Premium Hornbeam.

Všechny materiály jsou speciálně sušeny na maximální vlhkost 7 %. Námi vyvinutý sušící proces velice napomáhá zhutnění dřeva a tím i vytvrzení materiálů a zároveň podstatnému prodloužení životnosti paliček.

 

Originální Double finish povrchová úprava

Na paličky s hladkým povrchem aplikujeme naši originální dvojitou povrchovou úpravu. Účelem této úpravy je první vrstvou zpevnit materiál, ze kterého jsou paličky vyráběny, a druhou vrstvou ošetřit paličky tak, aby při hraní neklouzaly v rukách.

 

Skvělá skladová dostupnost

Veškeré naše standardní výrobky držíme skladem, zásilky odesíláme druhý den po obdržení objednávky, nejpozději však do 10 pracovních dnů.

Precizní zpracování

Naše výrobky se vyznačují precizním zpracováním díky naší speciální CNC technologii, kterou jsme si sami vyvinuli. Tato technologie zaručuje přesné námi udávané parametry např. průměr paličky s tolerancí +-0,05mm, dále absolutně rovné, nijak neprohnuté paličky a dokonale hladký povrch.

 

Paličky s vlastním potiskem

Na paličky Vám natiskneme Vaše logo, podpis apod. v několika nabízených barvách. Paličky s vlastním potiskem vyrábíme již od malých sérií a za velice příznivých cenových podmínek.

Paličky na zakázku dle parametrů zákazníka

Jako jedna z mála firem na světovém trhu vyrábíme také paličky na zakázku, a to podle zadaných parametrů nebo dodaného vzorku. Tyto paličky vyrábíme také již od malých sérií a za velice příznivých cenových podmínek.

Inovace, vývoj

Neustále konzultujeme požadavky bubeníků s velice zkušenými profesionály. Testujeme i nepatrné změny např. ve vyvážení paliček a ty dále aplikujeme do našich výrobků. Jsme neustále otevřeni dialogům a diskuzím široké veřejnosti i odborníků.

Vstřícný přístup k zákazníkům

Maximálně se snažíme vyhovět všem požadavkům našich zákazníků. Heslo firmy BALBEX je odpovědět zákazníkovi vždy do 24 hodin.