Proces výroby

Proces výroby

V následujících bodech Vás seznámíme s principy našeho výrobního postupu. Pochopitelně si pro sebe necháme některá podstatná výrobní tajemství, která dělají naše paličky vyjímečnými a tak žádanými.

1. Výběr materiálu

K výrobě paliček Balbex používáme pouze nejkvalitnější materiály, které dělíme na dva základní druhy a to na americký hikor, který dovážíme z USA a tuzemský habr, který těžíme ve vybraných lokalitách v Evropě. Oba tyto materiály nám dodávají zkušení dodavatelé, kteří po dlouhodobé spolupráci přesně vědí co naše výrobky potřebují pro svoji vysokou kvalitu především dlouhou životnost.

2. Proces sušení

Při výrobě bubenických paliček klademe vysoké nároky především na pevnost materiálu. Prvním předpokladem, jak z dřevin vytěžených z vybraných lokalit získat materiál odpovídající jakosti, je dobré vysušení dřeva. Proto jsme vyvinuli speciální sušicí proces, jehož zásluhou je, že veškerý materiál, který používáme, si v průběhu celého sušícího procesu podržuje svou kvalitu a nedochází u něho k praskání, prohýbání a jiným deformacím dřeva. Všechny naše materiály jsou speciálně sušeny na maximální vlhkost 7%. Náš sušící proces velice napomáhá zhutnění dřeva a tím i vytvrzení materiálů a zároveň podstatnému prodloužené životnosti paliček.

3. Soustružení paliček

Neméně důležitým krokem je při výrobě paliček soustružení. Paličky obrábíme na speciálních CNC soustruzích, které jsme vyvinuli právě pro výrobu bubenických paliček. Tyto soustruhy zaručují vysokou kvalitu a přesnost obrábění. Díky těmto strojům jsme se také stali vyhledávanými odborníky na zakázkovou výrobu bubenických paliček.

4. Povrchová úprava

Na vysoustružené paličky aplikujeme naši originální dvouvrstvou povrchovou úpravu. Účelem naší povrchové úpravy je první vrstvou zpevnit materiál, ze kterého jsou paličky vyráběny, a druhou vrstvou ošetřit paličky tak, aby při hraní neklouzaly v rukou.

5. Vážení, párování, uskladnění

Jednou ze závěrečných operací v našem pracovním postupu je párování bubenických paliček. Paličky jsou tříděny na váhové kategorie a dále baleny do párů podle rezonance a barvy dřeva. Hotové paličky jsou opět uskladněny v prostorách se stálou teplotou a velmi nízkou vlhkostí vzduchu, aby nedocházelo k jejich navlhnutí a následné deformaci.