Materiály

Materiály

K výrobě našich paliček používáme pouze nejkvalitnější materiály, které dělíme na dva základní druhy. Na americký hikor, který dovážíme z USA a habr, který těžíme ve vybraných lokalitách v Evropě. Oba tyto materiály nám dodávají zkušení dodavatelé, kteří po dlouhodobé spolupráci již přesně vědí, co naše výrobky potřebují pro svoji vysokou kvalitu a především dlouhou životnost.

AMERICKÝ HIKOR – ve světě nejvíce používaný materiál k výrobě bubenických paliček. Je velice oblíbený pro svoji houževnatost, životnost a vynikající odrazové vlastnosti. Nejkvalitnější vytříděnou část z dodávek amerického hikoru prodáváme pod označením naší firmy Premium Hickory.

fantastick-set-hikor

EVROPSKÝ HABR – ten se svými vlastnostmi velmi podobá americkému hikoru. Liší se od něj pouze nižší hmotností a životností (zhruba o 10%). Nejkvalitnější vytříděnou část z dodávek habru vytěženého v Evropě prodáváme pod označením naší firmy Premium Hornbeam.

fantastick-set-habr

Všechny materiály jsou speciálně sušeny na maximální vlhkost 7%. Námi vyvinutý sušící proces velice napomáhá zhutnění dřeva a tím i vytvrzení materiálů a zároveň podstatnému prodloužení životnosti paliček.

NETŘÍDĚNÝ HIKOR A HABR
Z netříděných materiálů – habru a hikoru – vyrábíme série paliček Ecomony set habr a Ecomony set hikor. U těchto paliček se mohou vyskytovat vyšší váhové rozdíly. U paliček vyrobených z těchto materiálů předpokládáme také o něco nižší životnost než u standardních paliček Balbex vyráběných z Premium habru a Premium hikoru. Předností těchto paliček je výhodná cena v poměru k jejich kvalitě.