„Kuoppis“ Sami Kuoppamäki /Fin

5_41_1316685817

Informace

Kuoppis hraje na bicí již od poloviny 80. let. Díky silnému zázemí helsinské hudební scény si vybudoval profesionální kariéru jako jeden z nejskvělejších bubeníků ve Finsku. Žádný styl ho neodradí, takže byl posledních 20 let zaneprázdněn prací. Kingston Wall, Groove Convention, ZOOK, Vin Hertzen Brothers, So-So a Suvanne – to jsou skupiny, se kterými od 90. let vystupoval a nahrával. Také mnoho finských zpěváků (rockových, popových, jazzových, folkových, top40) učarovala jeho práce, a proto se objevuje i na dvou tisících skladbách.

Jeho hraní můžete také zaslechnout na nahrávkách kapel Apocalyptica, Stratovarius, Anssi Tikanmäki Orchestra, Rinneradio, Eero Koivistoinen jazz society či v různých filmech a reklamách. 

Kuoppis se od roku 1992 pravidelně objevuje v mnoha hudebních show v televizi a také vystupuje i v divadlech.

V roce 2011 se soustředil (kromě běžného rodinného života) na práci (tvorbu nové hudby, koncertování a nahrávání) se skvělým zpěvákem/skladatelem Saulim Putro, K Cube Trio (s Kimmo Pohjnonenem a Timo Kämäräinenem) a na muzikály v Helsinském městském divadle (Wicked, Katri Helena). Kromě toho, zajímavá práce ve studiu a účast na akci Unii finských muzikantů byly pro něj takovými výzvami, že si našel čas i na svůj hlavní hudební zájem – vytvářet lepší hudbu a realizovat nové nápady!  

Používané paličky

Fotogalerie

Video