Karl Rockfist /Fin

5_42_1317723598

Informace

Proč používám paličky Balbex?
Můj technik, Karri, přinesl několik párů paliček Balbex, abych si je vyzkoušel na jedné z naší loňské tour s Michaelem Monroem. Bylo to vážně poprvé, kdy jsem zahrál celý set bez toho, aniž bych zlomil jedinou paličku. Není nic horšího než se strachovat ze slabé paličky. Po show jsme se na sebe podívali a oba řekli: Fajn! Pojďme si jich pořídit víc!!

Projekty
Karl Rockfist je bubeník aktivní především na americké hudební scéně. Od počátku do poloviny 90. let hrál ve švédské metalové kapele Sorg.
V roce 2001 se přidal do kalifornské kapely pod nahrávací společností Nuclear Blast jménem Steel Prophet. Se Steel Prophet nahrál dvě alba.
V roce 2004 se stal členem losangeleské kapely The Chelsea Smiles, která podepsala nahrávací smlouvu s Capitol Records/EMI. Rockfist se objevuje na všech třech deskách The Chelsea Smiles.
V roce 2007 byl touring bubeníkem v kapele Danzig. Také si naživo zahrál písničky od Misfits s původním zpěvákem Glennem Danzigem a kytaristou Doylem Wolfgangem Von Frankensteinem.
Také byl bubeníkem kapely Son of Sam a objevil se na jejich druhé desce Into the night, kterou v roce 2008 vydala společnost Horror High Record. Kapela byla považována za „all star band“, která se mohla pochlubit Stevem Zingem ze Samhain, Toddem Youthem z Murphy’s Law, Motörhead a Danzig a zpěvákem Davey Havokem z kapely AFI.
V roce 2009 hrál na bicí v Cheap Trick show Sgt. Pepper Live v Las Vegas, společně s umělci jako je Joan Osborne, jejíž nahrávky byly pětkrát označeny jako platinové, a Ian Ball z kapely Gomez. 
V roce 2009 doprovázel s pianistu od Guns’n’Roses Dizzyho Reeda v jeho sólové kapele společně s členy kapely The Chelsea Smiles, Toddem Youthem a Johnnym Martinem.
V roce 2010 se Karl přidal ke kapele legendárního rockového zpěváka Michaela Monroe. Kapela se skládá z bývalých členů Hanoi Rocks baskytaristy Samiho Yaffa, kytaristy Dregena z Backyard Babies a Hellacopters a kytaristy Steva Conte z The New Yorks Dolls. V roce 2010 kapela vydala live nahrávku s názvem „Another Night In The Sun“ a v roce 2011 studiovou nahrávku „Sensory Overdrive“. Nahrávka byla produkována Jackem Douglasem (Aerosmith, John Lennon) a vydána společností Universal Music/Spinefarm Records.
V roce 2010 byl studiem One Voice vydán první single „American Dream“ od kapely Capricorn, kterou založil Karl, Phil Caivano (z Monster Magnet) a Todd Xouth (z Murphy’s Law, Danzig a The Chelsea Smiles). 

Fotogalerie

Video